POMOC PRZY UZYSKIWANIU WIĘKSZEJ PRECYZJI

Dzięki produktom z kategorii Precision Farming od GRANIT rozszerzysz zakres serwisu

 

Z praktyki: Zrozumieć rolnictwo precyzyjne - Precision Farming

 

Cyfryzacja wkracza do coraz większej liczby zakładów związanych z rolnictwem. Tak zwane rolnictwo precyzyjne to pierwszy etap rewolucji cyfrowej. Takie rozwiązania technologiczne oferują wiele korzyści przedsiębiorstwom rolniczym. Ale jak sprawić, by ten wysoce techniczny temat stał się zrozumiały dla klientów? Jak wspólnie z nimi wybrać najlepszy dla nich system? Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni produkt.

do asortymentu

Wykorzystaj możliwości cyfryzacji

Zalety cyfryzacji i rolnictwa precyzyjnego są oczywiste: Dzięki nowym technologiom można zaoszczędzić środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, a także koszty pracy, oleju napędowego i maszyn. Twoi klienci efektywniej wykorzystują zasoby i dzięki temu osiągają wyższe plony, chroniąc jednocześnie środowisko. Wzrasta jakość pracy i zmniejsza się obciążenie dla pracowników. Rosnące koszty, brak wykwalifikowanych pracowników i rozbudowywane regulacje będą prędzej czy później wymagać także inwestycji w cyfrowe rozwiązania dla rolnictwa.

Niezależność od marki

Czy Twoi klienci mają mieszaną flotę maszyn? Wtedy najlepiej zdecydować się na zakup rozwiązania niezależnego od marki. Kierowcy są obecnie przyzwyczajeni do pracy z wieloma różnymi systemami, mimo to - jeśli zdecydujemy się na system kierowania niezależny od marki, poświęcimy mniej czasu na konieczne szkolenia. A dodatkowo Twoi klienci mogą uniezależnić się od poszczególnych producentów maszyn. Systemy niezależne od producenta zostały opracowane dla wielu różnych maszyn i często obsługują różne interfejsy i formaty plików.


ZALETY ROLNICTWA PRECYZYJNEGO

• wzrost wydajności powierzchniowej i efektywności pracy
• wzrost jakości pracy
• redukcja kosztów produkcji
• ochrona zasobów naturalnych • poprawa warunków pracy

Technika sekcji roboczych i zautomatyzowane sterowanie

Rolnictwo precyzyjne dzieli się na dwa główne obszary: Technika sekcji roboczych i zautomatyzowane sterowanie maszynami są ze sobą ściśle powiązane.

 

Mówiąc o technice sekcji roboczych mamy na myśli zagospodarowanie gruntów rolnych z uwzględnieniem różnic glebowych i drzewostanów w obrębie pola. W oparciu o szczegółowe dane dotyczące kultury i warunków glebowych stosuje się dokładnie taką ilość nasion, nawozów i pestycydów, jaka jest wymagana w danym miejscu.

 

Zautomatyzowane sterowanie maszynami zwiększa na przykład precyzję procesów aplikacji, która byłaby nieosiągalna przy sterowaniu ręcznym. Dzięki systemom kierowania i automatycznej kontroli osprzętu można zoptymalizować wyniki pracy, zaoszczędzić czas i zasoby, jednocześnie odciążając kierowcę.

Cyfrowe zarządzanie zakładem

Wielu rolników i usługodawców monitoruje własne procesy wewnętrzne za pomocą systemów zarządzania gospodarstwem. Dzięki temu można łatwiej zarządzać na przykład danymi dotyczącymi śladów lub przesyłać je online bezpośrednio do różnych kierowców lub wykonawców. Tak zwany indeks pola pomaga zapewnić dostęp do danych dotyczących śladów i plonów w dowolnym miejscu. Jednocześnie dane dotyczące plonów, biomasy, aplikacji i danych satelitarnych stanowią podstawę kompleksowego monitorowania inwentaryzacji. Dzięki temu procesy wewnętrzne są bardziej przejrzyste, a co za tym idzie - wydajniejsze.

 

Po bezpiecznej stronie z GRANIT

We wszystkich aspektach związanych z rolnictwem precyzyjnym chętnie wesprze Cię zespół ekspertów GRANIT. Od prostego wspomagania kierowania po precyzyjne co do centymetra, automatyczne kierowanie, przedstawimy Ci indywidualne i niezależne od marek rozwiązania, będące odpowiedzią na każde wyzwanie czy zapotrzebowanie klienta. Doradzamy w zakresie najnowszych osiągnięć techniki, a także nadchodzących trendów i zmian. Zapraszamy do kontaktu.

Zawsze na dobrej drodze

System nawigacji w samochodzie prowadzi na podstawie GPS z dokładnością do pięciu do dziesięciu metrów. Na polu wymagana jest znacznie wyższa precyzja. Tak zwane sygnały korekcyjne, takie jak RTK, mogą być wykorzystywane do zwiększenia dokładności sygnałów satelitarnych. Pobliska stacja referencyjna służy jako stały punkt do dokładniejszego określenia własnej pozycji. Odchylenie toru jest w ten sposób zredukowane do przedziału od jednego do dwóch centymetrów, w zależności od odbioru i sygnału. Taka precyzja leży poza zasięgiem możliwości ludzkiego oka.

Polecane produkty

Jesteśmy do Państwa dyspozycji

 

 

Obsługa klienta, serwis napraw, wsparcie marketingowe i sprawna logistyka sprawiają, że jesteśmy doskonałym Partnerem dla dealerów wyspecjalizowanych w zakresie techniki rolniczej, ogrodnictwa i leśnictwa, maszyn budowlanych, hydrauliki i wózków przemysłowych. W przypadku jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Możesz skontaktować się z nami pod numerem ✆ +48 61 896 74 80.

 

 

Zostań klientem już teraz