Nowa usługa serwisowa dla Waszej firmy: Instalacja kosiarki automatycznej

Z praktyki: W ten sposób pomożecie Waszym klientom uzyskać bujną zieleń

 

Bez nich nie można wyobrazić sobie ogrodów i handlu: kosiarki automatyczne. Nasze wskazówki pomogą Wam przygotować się do doradztwa i serwisu instalacyjnego. Teraz możecie nie tylko pomagać Waszym klientom jako specjaliści w sprzedaży, lecz również - przy instalacji kosiarki automatycznej. Dzięki Waszej profesjonalnej pomocy „mali pomocnicy” nie wylądują w kwietnikach lub oczkach wodnych Waszych klientów.

Dobre przygotowanie jest najważniejsze

 

Zadbaj o stworzenie obrazu powierzchni, która ma być koszona. Wykorzystaj do tego szkicu ogrodu lub zorganizuj wizytę u klienta. Pomoże Ci to zaplanować przebieg przewodu ograniczającego wokół trawników i przeszkód. Absolutna konieczność: tuż przed właściwą instalacją należy skosić ręcznie trawnik. Należy również usunąć kamienie czy gałęzie, a także zabawki i meble ogrodowe.

Dobre zabezpieczenie to połowa sukcesu

 

Aby klienci mogli cieszyć się nową kosiarką automatyczną przez długi czas, stacja ładująca powinna znajdować się pod dodatkowym dachem. Nowy garaż GRANIT do kosiarek automatycznych zapewnia wystarczającą ilość miejsca i chroni przed warunkami atmosferycznymi i promieniami UV. Jesienią i zimą urządzenia należy schować w celu ochrony przed mrozem. Warto wesprzeć klientów w zakresie magazynowania sprzętu, jeśli u nich brakuje na to miejsca. Idealne rozwiązanie: Regał GRANIT na kosiarki automatyczne, który pozwala zaoszczędzić miejsce.

 

Dodatkowa wskazówka: nie tylko prawidłowe przechowywanie, ale także właściwa konserwacja wpływa na okres użytkowania kosiarek automatycznych. Dzięki myjce do części TWA 170 marki rapid można łatwo odciążyć klientów od czasochłonnego czyszczenia wrażliwych urządzeń. Jeden cykl mycia i kosiarka automatyczna jest jak nowa!

 

1. Wybór odpowiedniego miejsca na stację ładującą

 

Idealnie nadaje się do tego powierzchnia na skraju trawnika w pobliżu gniazdka elektrycznego. Należy unikać wąskich przestrzeni. Dodatkowy przewód doprowadzający może pomóc robotowi w znalezieniu stacji ładującej. Ważne: stację ładującą można podłączyć dopiero po ułożeniu przewodu ograniczającego!

2. Prawidłowe ograniczenie Przewód ograniczający należy poprowadzić jeden raz od stacji ładującej wokół trawnika. Należy zachować wystarczającą odległość od krawędzi. Na ścieżki wystarczy około 10 cm, w przypadku grządek na kwiaty powinno być już 30 cm, co zabezpieczy inne rośliny przed ścięciem. Przewód ograniczający nie może w żadnym przypadku się krzyżować! W tej sytuacji bowiem kosiarka automatyczna po prostu po nim przejedzie. Aby wykluczyć przeszkody nieodporne na uderzenia, takie jak grządki czy oczka wodne, należy ułożyć przewód ograniczający wokół przeszkody w odpowiedniej odległości i poprowadzić go z powrotem do zewnętrznej krawędzi, jak najbliżej przewodu prowadzącego. Kable leżące równolegle do siebie są po prostu przejeżdżane. Prowadzenie kabla ograniczającego pod ziemią staje się szczególnie łatwe przy wykorzystaniu maszyny do układania, która wycina szczelinę na odpowiedniej głębokości w trawniku. W sklepie internetowym GRANIT znajdziesz nie tylko noże pasujące do tych maszyn, lecz również kable ograniczające marki GRANIT. Wystarczy wybrać kabel o pożądanych właściwościach wśród różnych wersji - od standardowej po wersję premium. Gdy tylko przewód ograniczający zostanie ułożony, należy podłączyć go do stacji ładującej za pomocą zacisków stykowych.

3. Kwestia ustawień

Gdy tylko stacja ładująca zostanie podłączona do prądu, można na niej umieścić kosiarkę automatyczną i zaprogramować ją zgodnie z życzeniem klienta. W tej sposób można określić czas koszenia, wysokość koszenia czy zabezpieczenie przed kradzieżą.

Wykrywanie usterek

 

Mimo prawidłowej instalacji kosiarki automatyczne mogą się zabłądzić. Często w takich przypadkach przyczyną jest podziemna wada przewodu ograniczającego. Jeśli usterka nie jest spowodowana łopatą klienta, lecz na przykład działalnością zwierząt, to nie da się jej wykryć ponad powierzchnią ziemi. Za pomocą wykrywacza od GRANIT można łatwo wyśledzić nawet ułożone pod ziemią kable, zdiagnozować ewentualne usterki i selektywnie je naprawić. To nie tylko znacznie przyspiesza naprawy, ale także ogranicza do minimum pozostawiane ślady.

 

Bez obaw możecie zacząć wspierać Waszych klientów przy instalacji kosiarek automatycznych. GRANIT oferuje Wam szeroką gamę odpowiednich produktów w kategorii „Ogród i las”.

Polecane produkty

Jesteśmy do Państwa dyspozycji

 

 

Obsługa klienta, serwis napraw, wsparcie marketingowe i sprawna logistyka sprawiają, że jesteśmy doskonałym Partnerem dla dealerów wyspecjalizowanych w zakresie techniki rolniczej, ogrodnictwa i leśnictwa, maszyn budowlanych, hydrauliki i wózków przemysłowych. W przypadku jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Możesz skontaktować się z nami pod numerem ✆ +48 61 896 74 80.

 

 

Zostań klientem już teraz