JUBILEUSZ 25 LAT GRANIT

W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia. Jesteśmy niezwykle dumni z wyjątkowo udanego ćwierćwiecza naszej działalności. Rozwinęliśmy się ze sprzedawcy części zamiennych do maszyn rolniczych w Niemczech do globalnej firmy usługowej dla sektora Heavy Duty.

 

Dziś GRANIT to już nie tylko handel częściami zamiennymi do ciągników. W ciągu tych minionych lat nie tylko rozwinęliśmy się jako firmy -tak samo rozszerzył się nasz asortyment. Obecnie oferujemy Państwu niezwykle szeroki asortyment produktów, od części zamiennych do maszyn rolniczych i budowlanych, przez produkty dla ogrodnictwa i leśnictwa, po wyposażenie warsztatu. Ponadto zawsze wspieramy Was tam, gdzie tego potrzebujecie, zapewniając liczne usługi dodatkowe. 

GRANIT PARTS - DOŚWIADCZENIE, KTÓRE STAJE SIĘ PRZYSZŁOŚCIĄ

Zapoznaj się z historią naszej firmy.

Od naszych początków jako krajowego dystrybutora części zamiennych do maszyn rolniczych, aż do zdobycia pozycji globalnego gracza w sektorze Heavy Duty.

1923

Mistrz kowalstwa Dietrich Fricke zakłada firmę w Heeslingen i rok później przenosi się do pierwszego warsztatu.

1966

1 lipca 1966 roku firma przenosi się na teren dzisiejszej siedziby, na którym znajduje się warsztat, magazyn części zamiennych i biuro. Nowa lokalizacja na obrzeżach Heeslingen ułatwia długoterminowy rozwój firmy.

1972

Dzięki zakupowi dużych ilości części zamiennych z zatrzymanej produkcji Hanomag w Hanowerze, działalność firmy zostaje znacznie rozszerzona. Handel częściami zamiennymi sprawia, że firma FRICKE staje się znana na całym świecie.

1996

Sukces odniesiony w handlu częściami zamiennymi prowadzi do wprowadzenia marki GRANIT PARTS. Pod tą nazwą rozwija się ogólnoeuropejski handel części zamiennych, a produkty sprzedawane są pod własną marką. W związku z dalszym rozwojem działalności rozpoczyna się budowa nowych magazynów w Heeslingen.

2001

GRANIT PARTS otwiera pierwsze oddziały zagraniczne w Holandii i Austrii. Ekspansja GRANIT PARTS zaczyna obejmować cały kontynent. Do firmy należy 19 spółek z różnych krajów Europy, a biura zakupów i relacje biznesowe tworzą jej sieć kontaktów na całym świecie.

2004

Początek handlu elektronicznego. Sklep internetowy GRANIT zaczyna działać online. Dziś około 96% zamówień u GRANIT składanych jest online.

2007

Założenie Centrum Serwisowego GRANIT i Akademii GRANIT poszerza zakres naszych usług.

2007

Akademia GRANIT oferuje specjalistycznym sprzedawcom i warsztatom szkolenia i seminaria dotyczące zagadnień praktycznych. Dzięki akademii mamy dostęp do nowych trendów i innowacyjnych technologii oraz wiedzy specjalistycznej. To nasza droga do rozwoju.

2008

Uruchomienie sklepu partnerskiego GRANIT. Dzięki niemu wyspecjalizowani sprzedawcy mogą udostępnić swoim klientom cały asortyment GRANIT we własnym sklepie internetowym.

2012

Dalszy rozwój GRANIT PARTS. Wraz z otwarciem nowego centrum logistycznego powierzchnia użytkowa hali w Heeslingen wzrosła do ponad 50 000 metrów kwadratowych.

2018

Aplikacja GRANIT jest dostępna na systemy Android i iOS. Aplikacja umożliwia mobilny dostęp do sklepu internetowego GRANIT ze wszystkimi znanymi funkcjami, daje też dodatkowe możliwości.

2020

W Heeslingen zakończona zostaje kolejna rozbudowa logistyczna. Od teraz GRANIT PARTS dysponuje halami o łącznej powierzchni użytkowej 90 000 m2. Dzięki nowemu, zautomatyzowanemu magazynowi małych części robimy kolejny krok w przyszłość.

2021

Grupa FRICKE zatrudnia obecnie 2977 pełnoetatowych pracowników w 66 siedzibach w 25 krajach. W Heeslingen zakończona zostaje kolejna rozbudowa logistyczna. Od teraz GRANIT PARTS dysponuje halami o łącznej powierzchni użytkowej 90 000 m2. Dzięki nowemu, zautomatyzowanemu magazynowi małych części robimy kolejny krok w przyszłość.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji

 

 

Obsługa klienta, serwis napraw, wsparcie marketingowe i sprawna logistyka sprawiają, że jesteśmy doskonałym Partnerem dla dealerów wyspecjalizowanych w zakresie techniki rolniczej, ogrodnictwa i leśnictwa, maszyn budowlanych, hydrauliki i wózków przemysłowych. W przypadku jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Możesz skontaktować się z nami pod numerem ✆ +48 61 896 74 80.

 

 

Zostań klientem już teraz